Výroba LP

Výroba vinylových platní zažíva svoju renesanciu. Stále viac hudobníkov preferuje ich výrobu pri vydávaní špeciálnych limitovaných edícií.

Gramofónová platňa (platňa; ak je zo šelaku: šelaková (gramofónová) platňa; ak je z vinylu: vinylová (gramofónová) platňa/vinyl) je kruhová platňa, na ktorej je formou stranových výchyliek do špirálovej drážky prebiehajúcich od okraja platne smerom k jej stredu nahraná zvuková informácia.

Platne sú predchodnom MC kaziet a  CD nosičov. Začiatok výroby sa datuje od roku 1948 a odvtedy sa tešili veľkej obľube.

Výroba vinylov postupne prešla rôznymi premenami, menil sa materiál, rozmery alebo rýchlosti prehrávania.

Dnes sa už platne nevydávajú v takých objemoch ako kedysi, ale stále sú obľúbeným médiom DJ´ alebo hudobných fajnšmekrov.
Cenia si ich hlavne pre ich jedinečný, mäkší a prirodzenejší zvuk, sprevádzaný nostalgickým praskaním.

Formáty vinylov:

SP (single play, singel, malá platňa) – platna s priemerom 17 cm a s rýchlosťou 45 otáčok za minútu, prípadne s rýchlosťou 33 ot/m. Jedna strana vinylu obsahovala jednu skladbu, druhá druhú.
EP (extended play) – menej používaný typ vinylu s rýchlosťou 45 ot/m. Podobný SP ale na každej strané má dve skladby.
LP (long play, dlhohrajúca platňa) – dlhohrajúca platňa s premerom 30 cm a s rýchlostou 33 ot/m, na ktorej bol nahratý celý album o dĺžke 45 minúť. Čo predstavovalo niekedy 4 až 8 skladieb.

Výrobu vinylových platní zabezpečujeme lisovaním od minimálneho nákladu 300 ks.

V prípade záujmu o výrobu vinylových platní, Vás poprosíme, keby ste nás kontaktovali prostredníctvom  e-maiilu na - adriana@ctrl-c.sk

Nenašli sa žiadne produkty.
Kontaktný formulár k produktu
Produkt *
Meno a priezvisko *
Telefón
Email *
Vaša správa *
Odpíšte kód z obrázka
verify

© 2024 CTRL + C, s.r.o. • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP