Prehľad možností úhrad tovaru

Existuje viacero možností ako uskutočniť platbu za nákup u nás. Vyberte si tú, ktorá Vám vyhovuje najviac.

Úhrada tovaru osobne
Tovar momentálne nie je možné uhradiť v hotovosti pri prevzatí tovaru na adrese sídla spoločnosti CTRL+C, Lipová 52/6, 95804 Partizánske, ale iba vopred prevodom a po prijatí platby bude možné po dohode tovar prevziať.

Úhrada tovaru vopred prevodom (proforma faktúra)
Tovar môžete uhradiť vopred na základe proforma faktúry (platí aj pri osobnom odbere a medzinárodnej doprave). Náš obchodník Vás bude kontaktovať ohľadom potvrdenia objednávky a následne Vám zašle proforma faktúru, ktorú uhradíte v prospech nášho slovenského bankového účtu (t.j. neplatíte žiadne poplatky za medzinárodné platby a pod.). Akonáhle bude platba poukázaná v prospech účtu, automaticky Vám odošleme objednaný tovar a informujeme Vás o tom emailom. V prípade, že úhrada objednaného tovaru nebude poukázaná v prospech nášho bankového účtu do 7-ich kalendárnych dní, objednávka bude automaticky stornovaná.

Bankové spojenie
Banka: Tatra Banka
Číslo účtu: 2929878129
Kód banky: 1100
IBAN: SK81 1100 0000 0029 2987 8129
SWIFT: TATRSKBX

Variabilný symbol pre úhrady je číslo Vašej proforma faktúry alebo objednávky.

Úhrada tovaru na dobierku*
Tovar a dobierku uhradíte kuriérovi v hotovosti alebo platobnou kartou pri doručení tovaru na Vašu dodaciu adresu.

*neplatí pre medzinárodnú dopravu

 

 

Zaokrúhľovanie hotovostných platieb od 1.7. 2022

Od 1. júla 2022 sa na Slovensku obmedzí používanie 1 a 2 centových mincí a vstúpia do platnosti pravidlá pre zaokrúhľovanie nákupov platených v hotovosti na 0 alebo 5 centov. Obmedzenie obehu najmenších mincí v konečnom dôsledku zjednoduší život príjemcom objednávok, ale aj obchodníkom/podnikateľom. Aj kvôli týmto legislatívnym zmenám kuriérska spoločnosť DPD zaviedla od júla možnosť platiť platobnou kartou na každom odbernom mieste DPD Pickup na Slovensku.

V novembri 2021 bol prijatý zákon č. 457/2021 Z.z., ktorým sa mení zákon č. 18/1996 Z.z. o cenách v znení neskorších predpisov. S účinnosťou od 1.7.2022 sa ním zavádza zaokrúhľovanie cien tovarov a služieb pri hotovostných platbách s cieľom minimalizovať potrebu používania 1 a 2 centových mincí.

Novelou tohto zákona sa úplne nezruší ich používanie. 1 a 2 centové mince zostávajú aj naďalej akceptovaným zákonným platidlom:

- zákazníci budú môcť nimi stále platiť.

- obchodníci ich budú aj naďalej prijímať – nemôžu si dovoliť ich neprijať.

- obchodníci ich už však nebudú môcť zákazníkom vydávať.

Slovensko týmto krokom nasleduje niektoré krajiny z eurozóny, ako napr. Belgicko, Holandsko, Fínsko, či Taliansko.

Zaokrúhľovať sa nebude každá položka nákupu, ale až celková cena nákupu. Cena platená v hotovosti sa tak podľa zákona bude zaokrúhľovať na 0 alebo 5 centov.

Podľa Národnej banky Slovenska budú dopady na spotrebiteľov minimálne. Napr. domácnosti nakupujúce najčastejšie a s menším počtom položiek v nákupe by mohli stratiť podľa odhadov necelé 2 centy mesačne.

Ako zmena ovplyvní doručovanie Vášho tovaru?

Pravidlá zaokrúhľovania sa týkajú iba hotovostných transakcií, pri bezhotovostných platbách sumu nie je potrebné zaokrúhľovať. V prípade kombinovanej platby, teda ak je možnosť zaplatiť časť sumy napríklad kartou a časť v hotovosti, zaokrúhľuje sa iba tá časť, ktorá je platená v hotovosti. 

V našom eshope máte možnosť platiť v hotovosti pri osobnom prebratí objednávky alebo napríklad pri doručení na dobierku či pri preberaní tovaru na odberných miestach. Pri zaokrúhľovaní platieb budú vznikať drobné odchýlky v sumách pri zaúčtovaných transakciách. Aby sme sa efektívne vyhli týmto komplikáciám, v našom eshope sme nastavili zaokrúhľovanie celkovej ceny nákupu.

Čo sa stane v prípade vrátenia tovaru?

Pripraviť sa treba v prípade vrátenia tovaru alebo reklamácie. Obchodník by mal vedieť priradiť konkrétnu platbu tak, aby dokázal v prípade reklamácie zákazníkovi vrátiť sumu, ktorú za tovar skutočne zaplatil.

Ako sa budú zaokrúhľovať hotovostné platby? 

- ak suma nákupu končí jedným alebo dvomi centami, výsledná platba sa zaokrúhli smerom nadol.

- ak suma nákupu končí tromi, štyrmi, piatimi, šiestimi alebo siedmimi centami, výsledná suma sa zaokrúhli na päť centov.

- ak suma nákupu končí na osem alebo deväť centov, platba za nákup sa zaokrúhli nahor. 

Príklady zaokrúhľovania:

1.      Cena výsledného nákupu je 3,66 €. V prípade platby v hotovosti sa výsledná cena zaokrúhli matematicky nadol a kupujúci zaplatí 3,65 €. Ak by sa tento nákup platil platobnou kartou, kupujúci zaplatí nezaokrúhlenú sumu 3,66 €.

2.      Cena výsledného nákupu je 48,32 €. Kupujúci chce zaplatiť v hotovosti 20 € a zvyšok platobnou kartou. 20 € sa odpočíta z výslednej sumy nákupu (48,32 € - 20 € = 28,32 €) a kupujúci doplatí 28,32 € platobnou kartou bez zaokrúhlenia.

3.      Výsledná cena nákupu je 48,32 €. Kupujúci chce zaplatiť v hotovosti 8,32 € a zvyšok platobnou kartou. Kupujúci zaplatí v hotovosti 8,30 € (suma zaokrúhlená matematicky nadol) a zvyšok 40,02 € doplatí platobnou kartou bez zaokrúhlenia.

 

Viac informácií môžete nájsť v Novele zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách.

© 2023 CTRL + C, s.r.o. • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP